Lato, lato wszędzie: Nowe Miasto Lubawskie – Gwiździny

Zapewne każdy, kto lubi robić zdjęcia, ma swoje ulubione miejsca, do których wraca z aparatem w dłoni/na szyi. Moim ulubieńcem jest wiejska droga prowadząca z Nowego Miasta do wsi Gwiździny. Można ją znaleźć nawet na starych, niemieckich mapach, kiedy osiedle, w którym dziś się rozpoczyna, jeszcze nie istniało. W skrócie drogę można opisać: pola, lasy, nieużytki oraz pagórki. Jest to typowy krajobraz dla Garbu Lubawskiego.
Przemierzałam tę trasę o różnych porach roku. Najbardziej przypadło mi do gustu oglądanie wschodu słońca w tym miejscu, co już raz zaprezentowałam na wordpressie. Jakie to kojące uczucie dla ducha! Być samemu, pośród pól ciągnących się aż po horyzont i obserwować, jak wyłania się zza drzew słońce, delikatnie rozświetlające kłosy zbóż dookoła. Idealna terapia na zmęczenie cywilizacją ;-).
W tym wpisie chciałabym zaprezentować zdjęcia z czerwca ubiegłego roku, z ewentualnymi linkami do alternatywnych ujęć. Oczywiście wszystkie są ułożone chronologicznie.

_MG_4028

Wszystko pięknie, tylko dlaczego musi być tu tyle kleszczy?

Zimą te pole nieco straszy, ale nie można odmówić mu uroku w letni poranek.

_MG_4038

Zdawać by się mogło, że czas tutaj się zatrzymał

Tuż po wschodzie słońca to miejsce nieco inaczej wygląda.

_MG_4047

_MG_4052

_MG_4057

Ta droga do jednego z gospodarstw często była przeze mnie fotografowana. Mogłabym nawet zaryzykować stwierdzenie, że od niej te fotograficzne szaleństwo się zaczęło. Ta sklejka przedstawia ją wczesną jesienią i zimą (2008-2009), a dwa inne pokazują, jak wygląda ponurą jesienią (2009) i wiosną (2010).

_MG_4066

Kolejne miejsce, które już fotografowałam. W oddali widoczne drzewa określają przebieg asfaltowej drogi Nowego Miasta do Gwiździn. Na początku czerwca 2010 roku te okolice wyglądały nieco inaczej.

_MG_4072

_MG_4074

Mam nadzieję, że w 2013 roku będzie rósł tu rzepak

_MG_4075

Znów powtarzający się motyw. Poprzednim razem rósł tutaj rzepak, a niebo ktoś bardzo źle potraktował ;-).

_MG_4077

_MG_4087

W drodze powrotnej

Reklamy